Granity

granit-skalaGranit jest kamieniem o zwartej strukturze. Jako twardy materiał, nadaje się świetnie wszędzie tam, gdzie odporność na ścieranie oraz trudne warunki atmosferyczne, stoją na pierwszym miejscu.
Granity pochodzą z różnych stron świata i zależnie od tego skąd się je wydobywa, mają różne kolory i właściwości.
Elementy kamienne z granitu wymagają większego wysiłku przy ich obróbce, aniżeli materiały wapienne, jak chociażby marmur.
Z granitu jest wykonywany cały szereg elementów takich jak : blaty kamienne – doskonałe w kuchniach-, parapety, schody, posadzki, okładziny elewacji ścian zewnętrznych i wiele innych.

W zależności od przeznaczenia, materiały z granitu poddaje się odpowiedniej obróbce powierzchni.
Wszelkiego rodzaju blaty szlifowane są na pełny połysk, dzięki czemu są one bardziej odporne na zabrudzenia przez substancje kwaśne oraz oleiste – często są one także szczotkowane. Naszym dostawcą kamienia jest firma Kristom.
Schody i posadzki , niekiedy są palone lub młotkowane, dzięki czemu na ich powierzchni tworzy się swoista warstwa antypoślizgowa.

Granity są kamieniem niezwykle różnorodnym, zarówno pod względem koloru, jak i deseniu.
Najczęściej, wykorzystuje się granity biało czarne, brązowe, żółtawe, szare oraz czarne.
Bardzo elegancko prezentują się elementy z granitu czarnego –szlifowanego i szczotkowanego.

Granity nadają się świetnie na posadzki, które można komponować w dowolnych kompozycjach kolorów i kształtów.
Dzięki zastosowaniu nowych technologii cięcia i obróbki kamienia w maszynach CNC, tylko wyobraźnia architekta może ograniczać techniczne możliwości przy projektowaniu kształtów wycinanych elementów .

Granity mogą z powodzeniem być wykorzystywane także na zewnątrz, jako chociażby kolumny, elementy elewacyjne lub dekoracyjne – w zastosowaniach budowlanych oraz w ogrodach.

Podsumowując, granit jest materiałem twardym, odpornym na ścieranie i oddziaływanie czynników zewnętrznych oraz niewymagających czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych

Komentowanie wyłączone.