Płyty Warstwowe

Plyty-WarstwowePłyty warstwowe są obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Są one bardzo praktyczne i łatwe w montażu, nie są też bardzo drogie. Nadają się do obudowy ścian i dachów, można je stosować zarówno w budownictwie magazynowym i przemysłowym, jak i rolniczym. Można więc wybudować z nich garaże, budynki gospodarcze, kontenery, pawilony, przybudówki, hale sportowe, galerie handlowe, pomieszczenia biurowe, chłodnie.

Jak sama nazwa wskazuje, pojedyncza płyta składa się z kilku warstw – stalowej okładziny, poliestrowej powłoki oraz wewnętrznego rdzenia izolacyjnego. Okładzina zrobiona jest w większości przypadków z ocynkowanej blachy, dzięki czemu jest bardziej odporna na korozję i niekorzystne warunki atmosferyczne. Do izolacji używa się przeważnie styropian, twardą wełnę mineralną albo sztywną piankę poliuretanową. Montaż płyt jest bardzo prosty i szybki, równie nieskomplikowane jest demontowanie tych płyt. Materiał jest bardzo lekki i poręczny w transporcie. Płyty da się układać w dowolnej konfiguracji, a więc zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dużą zaletą płyt warstwowych jest ich spora różnorodność.

Płyty produkowane są w wielu kolorach oraz fakturach – mogą być gładkie, faliste albo ze żłobieniami. Mają też różne grubości, w zależności od miejsca ich przeznaczenia. Stosuje się je nie tylko na zewnątrz, ale również w środku budynków, na przykład jako ścianki działowe albo do pokrycia podwieszanego sufitu. Niezależnie od tego, gdzie chcieliby Państwo ich użyć, nasza firma poradzi sobie z każdym zleceniem tego typu.

Komentowanie wyłączone.