Świetliki Dachowe

LexanŚwietlik dachowy zwany też doświetlem połaciowym jest bardzo przydatnym elementem, przypominającym na pierwszy rzut oka niewielkie okienko czy lufcik. Przy pomocy tego rodzaju okna można wprowadzić do pomieszczenia naturalne światło. Jest to rozwiązanie nie tylko zdrowe i przyjemne dla oczu, ale również bardzo ekonomiczne.

Jedynym warunkiem do instalacji świetlika dachowego jest to, by bezpośrednio nad pomieszczeniem znajdował się dach. Właśnie dlatego świetliki tak często wykorzystywane są na wyższych kondygnacjach i poddaszach.

Świetlik dachowy jest często jedynym sposobem, by do ciemnego pomieszczenia wprowadzić odpowiednią dawkę światła. Niemal w każdym domu istnieją pomieszczenia lub zakamarki, gdzie przydałoby się naturalne światło, ale nie ma możliwości zamontować w nich okna. Takim pomieszczeniem może być klatka schodowa, strych bądź korytarz. Przy pomocy świetlików z tunelem elastycznym można doprowadzić światło nawet w trudno dostępne rewiry. Najlepsze świetliki dopasowane kompatybilne i produkowane pod konkretne modele płyt warstwowych produkuje DWD Bautech. Sam profil doświetla jest dokładnie taki sam jak profil płyty warstwowej przez co rozwiązany został problem ze szczelnością.

Oczywiście wcale nie oznacza to, że świetlików dachowych nie stosuje się w pomieszczeniach, w których znajdują się okna. Świetnie spisują się one w charakterze dodatkowych źródeł światła. Idealnie sprawdzają się one w miejscach, które wymagają dobrego naświetlenia, np. w pracowniach kreślarskich.

Komentowanie wyłączone.